Moskova Uçak Bileti

Dünyanı genişlet, yeni yerler keşfet

Yolculuğunu unutulmaz kılmana yardım edecek en güncel seyahat ipuçları,
uzman tavsiyeleri ve sektör bilgileri.

Moskova Hakkında

Rusya’nın başkenti olan Moskova, Moskova Nehri’nin üzerinde konumlanır. Sovyetler Birliği ve Çarlık Rusya’sının idari merkezi olarak kabul edilen şehir, 10 milyondan fazla bir nüfusa sahiptir.

Moskova; meydanları, anıtları, etkileyici atmosferi, gelişmiş metro ağı ve yeşiliyle görenleri kendine hayran bırakır.

Kentte mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler; Kremlin Sarayı, Kızıl Meydan, Moskova Nehri, Saint Basil’s Katedrali, Alexander Bahçesi, Puşkin Müzesi, Moscow Museum of Modern Art, State Tretayakov Galerisi, Preobrazhenka Mezarlığı, Nativity Kilisesi (Putinki), St. Nicholas Kilisesi, Chudov Manastırı ve Aziz Vasili Katedrali’dir.

Moskova, dünyanın en gelişmiş metro ağına ev sahipliği yapar. Bu anlamda bölgedeki birçok metro istasyonu sanat galerisi görünümündedir.

Lüks yaşamın da yaygın olduğu kentte, çok sayıda ünlü ve pahalı markaya rastlanır. Dolayısıyla dünyanın en pahalı şehirlerinden biri olan Moskova, “oligark” adı verilen milyarderlerin de evidir.

Olga Nehri’ne ev sahipliği yapan Moskova’da en kurak aylarda bile yağışa rastlanır. Kenti ziyaret etmek için önerilen aylar ise yaz ve bahar aylarıdır.

Moskova’ya hava yolu ulaşımı, Sheremetyevo Uluslararası Havalimanı aracılığıyla sağlanır. Moskova Sheremetyevo Uluslararası Havalimanı ile Moskova şehir merkezi arasında 30 km’lik bir mesafe vardır. Fakat havalimanından şehir merkezine; metro ve otobüs gibi vesaitler ile ulaşım mümkündür.

Moskova Havalimanları Ulaşım Bilgileri

(DME) Domodedovo Uluslararası Havalimanı’ndan Moskova Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Domodedovo Uluslararası Havalimanı Moskova Oblastı’nın Domodedovo şehrinde bulunmaktadır.

Domodedovo merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanı Moskova merkeze ise 45 kilometrelik bir mesafededir.

Domodedovo Havalimanı, oldukça büyük bir terminal binasına sahip. Bu dev gibi tek bir terminal binasında hem İç hatlar hem Dış hatlar kısımları bulunmaktadır ve yurt içi - yurt dışı uçuşlar gerçekleştirilmektedir.

Domodedovo Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için, otobüs, tren, metro, taksi, araç kiralama gibi birçok ulaşım alternatifi değerlendirilebilir.

Otobüs

Domodedovo Havalimanı önünde bulunan otobüs duraklarıyla Moskova şehir merkezine ve Moskova’nın birçok köşesine ulaşım sağlanabilmektedir.

Express, Ryzan ve Setra otobüs hatlarının her biri Moskova merkezine uğrayarak şehrin başka noktaları üzerinde ilerleyen bir güzergâh izlemektedir.

Ryzan otobüsleri her 15 dakikada bir Domodedovo Havalimanı önünden hareket ederek Domodedovo merkeze ve Moskova merkeze doğru gitmektedir.

Bu güzergâh üzerinde de çok sayıda merkezi nokta bulunmaktadır. Ryzan otobüsleriyle Domodedovo Havalimanı önünden Moskova şehir merkezine gitmek ise ortalama 60 dakika sürmektedir.

Express otobüsleri ise adından da anlaşılacağı üzere, Domodedovo Havalimanı ile Moskova şehir merkezi arasında hiç durmadan ilerleyen bir hattır.

Her 5 dakikada bir Domodedovo Havalimanı önünden Moskova merkeze doğru kalkan Express otobüsler, hiçbir noktada durmadan direkt olarak Moskova kent merkezine gider. Bu hızlı yolculuğun süresi yaklaşık 30 dakikadır.

Bunların dışında bir de Setra otobüsleri vardır. Bu otobüsler ise günde yalnızca dört saatte bir hareket ederler ve yalnızca Moskova değil birçok şehir merkezine gitmektedirler. Setra otobüsleri ile 3 buçuk saatlik bir yolculukla Domodedovo çevresinde birçok şehre ulaşım sağlanabilmektedir.

Tren

Domodedovo Havalimanı’ndan şehir merkezine tren ile gitmek hem hızlı hem de en ekonomik ulaşım seçeneklerindendir.

Domodedovo tren istasyonundan iki ayrı tren hattı geçmektedir. Bunlardan ilki Aeroexpress hızlı trenidir. Aeroexpress treni havaalanı ile Moskova şehir merkezi arasında hiçbir durakta durmadan giden hızlı bir trendir.

Domodedovo Havaalanı önünden Aeroexpress’e binip Moskova şehir merkezindekiMoskova Paveletsky İstasyonu’na gitmek yaklaşık 40 dakika kadar sürmektedir.

Dileyenler bu istasyondan diğer tren hattına geçebilir ya da çevredeki duraklardan otobüse binebilir veya yakındaki duraktan metroya geçiş yapabilir.

Bu sayede aktarma yaparak gidilecek nokta uzakta ve Aeroexpress ile gidilemeyen bşr noktadaysa da ulaşım kolayca sağlanabilir.

Aeroexpress treni her yarım saatte bir kalkış yapmaktadır ve 350 ruble fiyatındadır.

Bunun dışındaki normal tren hattı ise Domodedovo Havaalanı ve Moskova kent merkezi güzergahında birçok durakta durmaktadır. Normal tren hattını kullanarak şehir merkezine yapılan tren yolculuğu ise ortalama 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Bu tren ara duraklarda inmek isteyen ya da aktarma noktalarını kullanarak başka hatlara ya da ulaşım araçlarına aktarma yapmak isteyen yolcular tarafından sıkça kullanılır.

Normal tren hattı ile Domodedovo Havalimanı – Moskova Paveletsky arası ise 320 ruble ücretindedir .

Moskova’da trenler sabah 06:00 ile gece 00:00 arası çalışır.

Servis – Metro

Moskova için şehir içi ulaşımlardaki en ucuz toplu taşıma seçeneği metrodur.

Fakat Domodedovo Havalimanı’ndan şehir merkezine metro ile gitmek isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir nokta vardır. O da havalimanı terminalinde metro durağının bulunmadığıdır.

Buna rağmen Domodedovo Havaalanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşımını metro kullanarak sağlayanlar oldukça fazladır. Çünkü bu ulaşımda metro kullanmak isteyenler, terminal binası önünden kalkanotobüs ya da servislerle,15 - 20 dakikalık mesafede bulunan Domodedovo Metro İstasyonu’na gitmektedirler.

Domodedovo Havalimanı önünden Domodedovo Metro İstasyonu’na giden otobüsler 15 dakikada bir hareket etmektedir ve ücreti ise 100 rubledir.

Havaalanından metroya, yine 15 dakikada bir hareket eden servislerle gitmek ise 120 rubledir. Bunun sebebi servislerin daha konforlu olmasıdır.

Havaalanı önünden kalkıp Domodedovo Metro İstasyonu’na giden bu otobüs ve servisler sabah 06:00 ile gece 24:00 saatleri arasında 15 dakikada bir kalkış yapmaktadır. Gece yarısından sonra ise 40 dakikada bir Domodedovo metrosuna doğru hareket etmektedirler.

Havalimanından Domodedovo Metro İstasyonu’na doğru otobüs ya da servislerle yapılan kısa ve rahat bir yolculuğun ardından metro kullanılabilir. Domodedovo Metro İstasyonu’ndan Moskova şehir merkezine kolaylıkla gidilmektedir.

Moskova’da metro sistemi şehrin hemen her yerine yayıldığı için, metro kullanarak birçok noktaya gidilebilir.

Kent merkezine Domodedovo istasyonundan direkt gidilebildiği gibi, aktarma duraklarından ilgili metro hatlarına transfer yapılarak şehrin hemen her köşesine metro ile ulaşım sağlanabilir.

Taksi

Domodedovo Havalimanı önünde 7/24 taksi bulunmaktadır ve istenilen her nokta için taksi hizmetinden her an yararlanılabilir.

Taksiler şehir içi ulaşımlarda en hızlı ve rahat seçeneklerin başında gelir. Ayrıca taksiler en çok, uçak inişinden sonra beklemek istemeyen, yakın mesafeye gidecek olan, bavulu çok olan ve gece iniş yaptığı için toplu taşımadan hemen yararlanamayan yolcular tarafından kullanılmaktadır.

Taksi, Domodedovo Havalimanı’ndan 22 km uzaklıkta bulunan Domodedovo merkezine gidişlerde daha çok tercih edilmektedir.

Fakat havalimanına 45 kilometrelik mesafede bulunan Moskova merkeze taksi ile gitmek biraz pahalıya mal olabilir.

Domodedovo Havalimanı önünden binilen taksi ile Moskova şehir merkezine gitmenin süresi trafiğin durumuna göre çok değişiklik gösterir. Bu sebeple ortalama bir süre vermek gerekirse 20 – 45 dakika arasında taksiyle Domodedovo Havaalanı – Moskova merkez mesafesi gidilebilir.

Havaalanı ile kent merkezi arasındaki yolculukta taksiyi tercih etmek ise yaklaşık 1700 Ruble gibi bir ücrete denk gelmektedir.

Tüm bunların dışında, taksi kullanmadan önce şoförle pazarlık yaparak sabit bir fiyata anlaşma sağlamak da mümkün. Ayrıca internet üzerinden taksi rezervasyonu yaparak ücrette indirim de yaptırılabilir.

Araç Kiralama

Domodedovo Havalimanı ile Moskova kent merkezindeki seyahatini en rahat ve güvenli şekilde yapmak isteyenlerin ilk tercihi araç kiralamadır.

Araç kiralamak isteyen yolcular bu sayede uçak inişinin ardından toplu taşımaları beklemek zorunda kalmadıkları gibi şehir içi gezilerinde ve çevre şehirlere gitmek gibi konularda, kendilerine daha esnek bir seyahat planı oluşturabilirler.

Domodedovo Havalimanı içerisinde Avis, Hertz, Europcar ve Rentmotors gibi bilindik araç kiralama şirketlerinin ofisleri bulunmaktadır.

Domodedovo Havalimanı’na iniş yapan yolcular bu ofislere giderek kısa süre içerisinde istedikleri araçları kiralayabilir.

Araç kiralarken vakit kaybetmek istemeyen, terminal içerisinde oyalanmadan araç kiralamak isteyenler ya da havaalanında bulunmayan bir firmadan araç kiralamayı tercih edecek olanlar da yine araç kiralama seçeneğinden yararlanabilmektedir.

Bu tarz durumlarda araç kiralayacak olan yolcu, Domodedovo Havalimanı’na gelmeden önce internet üzerinden araç kiralama işlemlerini gerçekleştirebilir. Bu yöntemi seçenler uçak iner inmez kendilerini bekleyen araçlarını terminal çıkışından anında teslim alabilirler.

Ayrıca araç kiralamayı seçen yolcular Kashirskoe karayolu üzerinden Moskova şehir merkezine kolayca ulaşabilir. Dileyenler araçlarını şoförlü olarak da kiralayabilirler.


(SVO) Sheremetyevo Uluslararası Havalimanı’ndan Moskova Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Rusya’nın en işlek üç havalimanından biri olan Sheremetyevo Uluslararası Havalimanı, Moskova kent merkezine 30 kilometrelik bir mesafede konumlanmaktadır.

Sheremetyevo Uluslararası Havalimanı 6 terminaliyle çok büyük bir limandır ve yurt içi yurt dışı çok sayıda seferler düzenlemektedir.

Sheremetyevo Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için yararlanılabilecek çok sayıda ulaşım alternatifi bulunmaktadır. Otobüs, tren, araç kiralama ve taksi gibi seçenekler, şehir merkezine gidişler için değerlendirilebilir.

Otobüs

Sheremetyevo Havalimanı önündeki duraktan Moskova şehrinin merkezi noktalarına giden birçok otobüs kalkmaktadır.

3 farklı destinasyona ayrı güzergahlar üzerinden giden 5 otobüs, şehir merkezi ile Sheremetyevo Havalimanı arasında direkt olarak ulaşım sağlamaktadır.

949 ve 851 numaralı belediye otobüslerini kullanan yolcular iki ayrı güzergah üzerinden birçok merkezi lokasyona uğrayarak Rechnoy Vokzal’e varabilirler. 949 ve 851 numaralı otobüslerle Rechnoy Vokzal’e varmak ortalama 50 dakika kadar bir vakit almaktadır.

Yine Sheremetyevo Havalimanı önünden hareket eden 817 ve 948 hatlı otobüsler de şehir merkezine çok yakın mesafede bulunan Planernaya’ya direkt olarak ulaşım sağlar. Havaalanı önünden hareket eden 817 ve 948 numaralı otobüslerle Planernaya’ya gitmek 1 saati aşkın bir süre almaktadır.

Bu dört hattın dışında H1 numaralı otobüs hattı da Sheremetyevo Havalimanı önünden hareket etmektedir. H1 otobüsü ise Leninskiy Prospect yönüne gitmektedir. Güzergah üzerinde birçok önemli noktadan geçen H1 otobüsü ileLeninskiy Prospect’e ulaşmak ise 1 buçuk saat sürmektedir.

Bu 6 otobüs hattı Moskova merkeze doğrudan ulaşım sağlarken bu otobüslerle ilgili duraklardan gidilecek yönün otobüs hattına da aktarma yapılabilir. Bu sayede şehir içi ulaşımın en ekonomik alternatiflerinden olan otobüsleri kullanarak Moskova şehrinin birçok köşesine ulaşım sağlanabilir.

Otobüsler sabah 06:00 ile akşam 23:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Tren

Sheremetyevo havalimanı önünde bulunan tren istasyonundan Moskova şehir merkezine direkt olarak ulaşım sağlamak mümkün.

Aeroexpress hızlı treni Sheremetyevo Havalimanı ile Belorussky İstasyonu arasında hiçbir durakta durmadan doğrudan ulaşım sağlamaktadır. Bu hızlı tren sayesinde hem trafiğe takılmadan hem de ara duraklarda durmadan şehir merkezine gidilebilir.

Aeroexpress treni Sheremetyevo Havalimanı’ndan yarım saatte bir hareket etmektedir. Bu tren ile Belorussky durağına gitmek ise ortalama 35 dakika kadar sürmektedir.

Raylı sistemi kullanarak Moskova’nın başka birçok noktasına da ulaşım sağlanabilir. Belorussky istasyonundan başka tren hatlarına geçiş yaparak gidilecek yöne uygun hat sayesinde şehrin hemen her yerine gidilebilmektedir.

Taksi

Sheremetyevo Havalimanı önünde 7/24 taksi bulunabilir. Burada bulunan taksiler özellikle bavulu ağır olan ve toplu taşımaların hizmet vermediği gece saatlerinde tercih edilmektedir.

Taksi kullanmadan önce gidilecek mesafenin uzaklığına ve trafiğin yoğunluk durumuna bakmakta yarar var.

Özellikle uzak mesafelere gidecek olanlar taksicilerle pazarlık yaparak gidecekleri yer için sabit bir fiyata anlaşabilirler.

Araç Kiralama

Sheremetyevo Havalimanı’ndan Moskova şehir merkezine gitmenin en konforlu ve hızlı yolu araç kiralamadır.

Araç kiralayarak uçuş sonrası istenilen noktaya çok daha rahat ulaşmak ve esnek bir gezi planı çizmek mümkün.

Terminal binası içerisinde bulunan Sixt, Europe Car, Rental Car gibi araç kiralama şirketlerinin ofislerinden kısa sürede araç kiralamak mümkün.

Terminal içinde oyalanmak istemeyen yolcular ya da Sheremetyevo Havalimanı’nda bulunmayan bir araç kiralama firmasından araba kiralamak isteyen yolcular, araç kiralama işlemlerini internet üzerinden önceden gerçekleştirebilirler.

Araçlarını online olarak önceden kiralayan yolcular, uçak inişinin hemen ardından kendilerini bekleyen araçlarını terminal çıkışından direkt teslim alabilirler.


(VKO) Vnukovo Uluslararası Havalimanı’ndan Moskova Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Vnukovo Uluslararası Havalimanı, iç ve dış hat terminalleriyle yurt içi – yurt dışı uçuşlara ev sahipliği yapmaktadır.

Domodedovo ve Sheremetyevo ile birlikte Moskova’nın 3 büyük havaalanından biri olan Vnukovo Uluslararası Havalimanı oldukça yoğun bir yolcu trafiğine sahiptir.

Vnukovo Uluslararası Havalimanı Moskova şehir merkezine 28 kilometrelik bir mesafede konumlanmaktadır.

Rusya’nın en işlek havalimanlarından olan Vnukovo Uluslararası Havalimanı’ndan Moskova şehir merkezine gitmek için tren, otobüs, minibüs, araç kiralama ve taksi gibi çok sayıda seçenek kullanılabilir.

Tren

Vnukovo Havalimanı önünde bulunan tren istasyonu sayesinde, Moskova şehir merkezine direkt olarak ve kentin birçok noktasına ilgili noktalardan aktarma yaparak trenle ulaşım sağlamak mümkün.

Vnukovo Havalimanı’ndaki tren istasyonundan her yarım saatte bir kalkanAeroexpress hızlı treni ile Moskova merkezde bulunan Kievskiy İstasyonu’na direkt olarak ulaşım sağlanabilir.

Hızlı tren olan Aeroexpress, Vnukovo Havalimanı ile Kievskiy Durağı arasında hiçbir noktada durmadan ilerler. İki durak arasındaki yolculuğun süresi ise ortalama 40 dakika kadar sürmektedir.

Aeroexpress trenleri Moskova’nın en ekonomik ulaşım araçlarının başında gelmektedir. Aeroexpressler hem ekonomik hem de konforlu oldukları için Moskova Oblastı’nda şehir içi ulaşımda büyük bir yer kaplar.

Ayrıca Kievskiy durağından diğer tren hatlarına geçiş yapılabilir. Bu sayede gidilmek istenilen noktaya uygun tren hattına aktarma yaparak tren ulaşımına devam etme şansı bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra Kievskiy İstasyonu merkezi bir noktada bulunduğu için de buradan otobüs, metro, minibüs gibi hatlara da aktarmalar yapılabilir.

Otobüs

Şehir içi ulaşımın ekonomik alternatiflerinden bir diğeri de otobüslerdir.

Otobüsler Vnukovo Havalimanı terminal binasının önünden kalkar ve Moskova şehir merkezine kadar direkt ulaşım sağlar.

Vnukovo Havalimanı’ndan 5 – 10 dakikada bir hareket eden belediye otobüsleriyle Moskova kent merkezine kolayca gidilebilir.

Terminal binası önünden hareket eden bu otobüslerle şehir merkezine gitmek, trafiğin durumuna bağlı olarak değişiklik gösterse de ortalama 30 - 35 dakika sürmektedir.

Otobüsler için önceden bilet almak gerekmektedir ve otobüs biletleri; otobüslerin kalktığı nokta olan, terminal binasının yaklaşık 100 metre yakınındaki katlı otoparkın ilk katındaki bürolarda satılmaktadır.

Ayrıca otobüslere alternatif olan minibüslerle de şehir merkezine ulaşım sağlanabilir. 10 dakikada bir terminal binası çıkışından hareket eden minibüslerle 20 – 25 dakikaya Moskova kent merkezine ulaşım sağlamak mümkün.

Taksi

Vnukovo Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenin en hızlı ve en rahat yollarından biri de taksidir.

Taksi kullanarak Vnukovo Havalimanı’ndan Moskova şehir merkezine gitmek trafik durumuna göre değişiklik gösterse de ortalama 15 – 20 dakika kadar sürer.

Taksiler özellikle bavulu ağır olan ya da uçak iniş saati toplu taşımaların hizmet verdiği saatlerin dışında olan yolcular tarafından tercih edilir.

Vnukovo Havalimanı Moskova şehir merkezine 28 kilometre mesafede bulunduğu için taksi kullanmadan önce o andaki trafik durumuna ve gidilecek noktanın uzaklığına dikkat etmekte fayda var. Bunları göz önünde bulundurarak ortalama bir fiyat tahmininde bulunmak da mümkün.

Araç Kiralama

Vnukovo Havalimanı ile Moskova şehir merkezi arasındaki en güvenilir ve konforlu ulaşım biçimi araç kiralama olabilir.

Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama şirketlerinin ofislerinden kısa sürede araç kiralayarak şehir merkezine rahatça gidilebilmektedir. Aynı zamanda araç kiralama hem Moskova’yı hem de çevresini rahatça gezme imkanı tanıyarak esnek bir gezi planı çizilmesine de olanak sağlar.

Vnukovo Havalimanı içerisinde Avis, Hertz, Europcar ve Rentmotors gibi araç kiralama firmalarının ofisleri bulunmaktadır. Bu ofislerden kolayca araç kiralanabilir.

Bunların dışında bir firmadan araç kiralamak isteyen ya da terminal içerisinde araç kiralama işlemleriyle vakit kaybetmek istemeyenler ise kiralama işlemini önceden gerçekleştirebilirler.

Uçuş saatinden önce internet üzerinden araç kiralama işlemlerini gerçekleştiren yolcular, uçak iner inmez hiç vakit kaybetmeden kendilerini bekleyen araçlarını anında teslim alabilirler.


(BKA) Bykovo Havalimanı’ndan Moskova Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Bykovo Havalimanı, Moskova merkeze 35 km uzaklıkta bulunmaktadır. 1933 senesinden beri hizmet veren Bykovo Havalimanı yalnızca yurt içi uçuşların gerçekleştirildiği bir terminaldir.

Bykovo Havalimanı’ndan Moskova şehir merkezine gitmek için tren, otobüs, metro, taksi gibi çok sayıda ulaşım alternatifi bulunmaktadır.

Otobüs

Bykovo Havalimanı önünde bulunan otobüs duraklarından Moskova şehir merkezine kolaylıkla gitmek mümkün.

Havalimanı önünden geçen otobüslerle Moskova’ya gitmek yaklaşık 50 – 60 dakika kadar sürmektedir.

Otobüsleri kullanarak şehrin birçok noktasına ulaşım sağlanabilir. Genel olarak 10 – 15 dakikada bir hareket eden otobüslerle Bykovo merkeze de kısa sürede gidilebilir.

Aynı zamanda otobüsler birçok tren ve metro durağından da geçmektedir. Bu sayede raylı sisteme ya da başka bir otobüse geçiş yaparak, istenilen konumlara otobüs kullanarak gitmek mümkün.

Tren

Bykovo Havalimanı önünde bulunan tren istasyonundaki hat 24 saat hizmet vermektedir. Bu sayede Bykovo Havalimanı’na gece iniş yapan yolcular bile kolaylıkla treni kullanabilirler.

Şehir merkezine ulaşımda treni tercih etmek hem ekonomik hem de trafiğe karışmayı önleyen bir seçenektir.

Ayrıca Moskova’nın raylı sistemi birçok aktarma noktasından birbirine bağlanan ve neredeyse tüm şehri saran bir yapıya sahip olduğu için, gerekli duraklardan transfer yapılması halinde şehrin her köşesine tren ile ulaşım sağlanabilir.

Bykovo Havalimanı’ndan Moskova kent merkezine tren ile gitmek 30 – 40 dakika kadar sürmektedir.

Metro

Moskova’da en çok tercih edilen ulaşım araçlarının başında metro gelmektedir. Bunun başlıca sebebi en ekonomik ulaşımın metro ile sağlanabilmesidir.

Bunun dışındaki bir diğer sebep de metro sisteminin şehrin birçok noktasını sarması ve çoğu duraktan trene ya da otobüslere de geçiş yapılabiliyor olmasıdır.

Fakat metro her ne kadar çok noktaya ulaşımı sağlasa ve ucuz olsa da aynı zamanda yavaş ilerleyen araçlardır. Moskova’nın metro sistemi yavaş ilerlemesi de metroyu kullanacak olan yolcuların bilmesi gereken bir noktadır.

Bykovo Havalimanı önündeki metro durağından metroya binerek Moskova şehir merkezine gitmek 1 saat 15 dakika kadar bir süre almaktadır.

Taksi

Bykovo Havalimanı önünde her zaman taksi bulmak mümkün. Fakat Bykovo Havaalanı’ndan Moskova kent merkezine gitmek için taksi çok fazla tercih edilen bir ulaşım aracı değildir.

Bunun sebebi 35 kilometrelik mesafenin taksi ücretini oldukça yükseltecek olmasıdır. Aynı zamanda bu güzergahta günün büyük bir bölümünde trafik olabilir.

Taksi kullanmak isteyen yolcuların değerlendirebileceği iki seçenek mevcut. Bunlardan birisi taksi için önceden internetten rezervasyon yaptırmak. Bu sayede taksi ücretinde indirim yapılmaktadır. Taksi ücretini düşürebilecek bir diğer yöntem ise şoför ile sabit bir fiyata anlaşmak için pazarlık yapmaktır.

Havaalanı Shuttle

Bykovo Havalimanı belli bir ücret karşılığında, yolcularına şehir merkezine ve yakın çevredeki birkaç merkezi noktaya shuttle servislerle ulaşım hizmet sağlamaktadır.

Shuttlelar önceden rezervasyon yaptırılarak kullanılabilir. Uçak inişinden 20 dakika sonra hareket eden bu servislerle 25 Rubin karşılığında Moskova şehir merkezine gidilebilmektedir.

Shuttle servisleri konforlu ve kolay bir ulaşım sağladığı için çokça tercih edilir.

Araç Kiralama

Bykovo Havalimanı ile Moskova şehir merkezi ve çevre şehirler arasındaki ulaşımın en rahat yolu araç kiralamadır denilebilir.

Araç kiralama alternatifi yolculara esnek bir seyahat planı çizme imkanı tanır ve istedikleri yere istedikleri zaman gitme olanağı sunar.

Araç kiralamak isteyenler Bykovo Havaalanına iner inmez terminal binası içerisinde bulunan Avis ve Sixt gibi araç kiralama şirketlerinin ofisinden kiralama işlemlerini gerçekleştirebilir ve araçlarını teslim alabilirler.

Terminal içerisinde vakit kaybetmek istemeyenler ise Bykovo Havalimanı’na gelmeden önce internet üzerinden online olarak ya da telefon aracılığıyla araç kiralayabilirler.

Araçlarını önceden kiralayanlar, uçak iner inmez kendilerini terminal önünde bekleyen araçlarını anında teslim alabilirler.

Ayrıca araç kiralamayı daha önceden yapanlar havalimanında olmayan bir firmayı da tercih edebilirler.